Skip to content

Złoto – jak zwiększyć swoje szanse na bezpieczne zakupy

Duża część osób, które posiadają oszczędności w pewnym momencie myślała o zakupie złota. Żółty metal powszechnie uznawany jest za bezpieczną i korzystną inwestycję. Oczywiście warunkiem jest w tym przypadku kupno złota najwyższej jakości. Jeżeli nigdy dotąd nie kupowaliśmy złota, warto jest się przekonać jak robią to profesjonalni inwestorzy.

Zakup złotych sztabek – inwestycja, która się opłaca

Osoby, które posiadają odpowiednie środki finansowe często decydują się na zakup sztabek wykonanych z najwyższej jakości złota. Złota sztabka nie należy do małych wydatków, dlatego przed jej nabyciem warto jest dobrze przygotować się do zakupu. Inwestując w sztabki powinniśmy myśleć o możliwości ich sprzedaży w przyszłości. Żeby otrzymać za nie jak najbardziej korzystną cenę, należy zdecydować się na zakup u jednego z największych producentów. Choć firm produkujących złote sztabki jest na rynku wiele, dobrze jest wybierać takie marki jak:

– Tanaka Japan,
– Rand Rafinery South Africa,
– Heraeus Germany,
– Johnson Matthey USA,
– The Perth Mint Australia.

Jednym z największych atutów sztabek w porównaniu do monet jest ich niższa cena w przypadku zakupu i wyższa cena sprzedaży. Z tego względu jeżeli mamy do wyboru sztabki lub monety bulionowe, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest nabycie sztabek.

Problemem przy zakupie złotych sztabek jest z pewnością ryzyko falsyfikatu. Nieuczciwi sprzedawcy często wypełniają złote sztabki wolframem, który ma dokładnie taką samą wagę jak złoto – w efekcie nie sposób rozpoznać podróbki gołym okiem.

Zabezpieczeniem przy tak kosztownym zakupie jest wybór sprawdzonego i zaufanego sprzedawcy.

Złote monety inwestycyjne – co warto wiedzieć przed zakupem

Alternatywą dla złotych sztabek są monety bulionowe. Ich zaletą jest niewątpliwie większa dostępność. 1-uncjowe monety są znacznie bardziej przystępne cenowo dla większości inwestorów, co bardzo ułatwia inwestycje. Dodatkowo monety w przeciwieństwie do sztabek znacznie trudniej jest podrobić. Warunkiem udanej transakcji w przypadku monet bulionowych jest kupowanie tylko określonych egzemplarzy. Podobnie jak ze sztabkami, gdzie warto inwestować w produkty największych producentów, przy wyborze monet bulionowych zaleca się kupno tych najpopularniejszych. Osoby, które myślą o nabyciu monet bulionowych powinny zainteresować się przede wszystkim:

– Wiedeńskimi Filharmonikami,
– Kanadyjskimi Liśćmi Klonowymi,
– Amerykańskimi Orłami,
– Australijskimi Kangurami,
– Krugerrandami z RPA.

Wybór znanej monety minimalizuje ryzyko nabycia podróbki. W przypadku najsławniejszych monet bulionowych możemy bez problemu porównać wagę i inne parametry z oryginałem. Warto zdawać sobie sprawę, że podrobienie złotej monety bulionowej jest znacznie trudniejsze niż podrobienie sztabki złota.

Inwestujmy w produkty fabrycznie idealne

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zakup monet bulionowych, czy sztabek złota, powinniśmy mieć świadomość, że wszelkie ich uszkodzenia mechaniczne działają na naszą niekorzyść. Nawet drobne zarysowania sprawiają, że moneta lub sztabka automatycznie traci na wartości.

komentowanie wyłączone